Calathea

De Calathea is een grappige plant die s'avonds zijn bladeren oprolt en s' ochtends als de dag begint zijn bladeren uitrolt om het licht te vangen. om deze reden wordt de Calathea ook wel de 'living plant' genoemd.

De Calathea is geliefd vanwege haar prachtige bladpatronen. 
Een kraakhelder lijnenspel! voor wie van structuur houd..
Sommige soorten bloeien maar bij de meeste soorten gaat het toch echt om de sierwaarde van het blad.
Dat de calathea zijn bladeren opent en sluit is mogelijk door piepkleine gewrichtjes die tussen het blad en de steel zitten. 
Licht doet de gewrichtjes bewegen en zo dus de bladeren van de Calathea.


De Calathea komt van oorsprong uit Brazilië hoge luchtvochtigheid wordt daarom ook gewaardeerd je kunt hem daarom ook regelmatig sproeien. laat ook de potgrond niet volledig uitdrogen. maar let wel op dat er geen water onderin de pot blijft staan! 
want van natte voeten houd de Calathea ook weer niet! regelmatig maar matig water geven dus..

je kunt de calathea vermeerderen door hem te scheuren. iedere scheut moet wel minstens drie bladeren hebben. 

 

  •   Properties
    Scientific name
    Calathea
    Family
    Marantaceae
    Synonyms
    Peacock plant, rattle snake plant
    Origin
    Central and South America and the West Indies (wet tropics and subtropics)
    Meaning
    The name was given in 1818 by Calathea G.T.W. Meijer given to the plant and is derived from the Greek word Kalathos, which means basket.
    Season
    Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
                           
  •   Care tips florists

    - Plaats de Calathea gerust in een schaduwrijk plekje in de winkel want hier kan hij goed tegen.

    - regelmatig maar matig water geven

    - af en toe sproeien 

    - er mag geen water onderin de pot blijven staan.

    - niet op de tocht plaatsen

    - niet in de brandende zon plaatsen 

     

  •   Care tips consumers

    - De Calathea heeft het s'nachts graag een beetje koeler, (niet onder de 15 graden!)

    - regelmatig maar matig water geven

    - af en toe sproeien 

    - er mag geen water onderin de pot blijven staan.

    - niet op de tocht plaatsen

    - niet in de brandende zon plaatsen